12 вересня 2018 в 18:30, Харків, ХНАТОБ, вул. Сумська, 25

Мазепа опера Придбати електронний квиток E-ticket Ми радимо Вам обирати електронний квиток при покупці та отримати його одразу ж на e-mail!

У чому переваги електронного квитка:

  • досить лише показати його з екрану телефону перед подією без роздруковування;
  • не потрібно навіть виходити з дому, щоб отримати квиток, і витрачати свій час на його оформлення;
  • його можливо придбати 24 години на добу 365 днів на рік з будь-якого гаджету;
  • його можливо придбати, перебуваючи навіть за межами країни;
  • він доступний відразу після купування;
  • втрачений квиток легко відновити;
  • квитки можливо придбати відразу, як тільки вони з'явилися у продажу, обравши найкращі місця;
  • для проходу на захід достатньо показати лише штрих-код квитка;
  • ви берете участь в економії паперу, зберіганні лісу і йдете в ногу з часом!

9 із 10 наших покупців обирають електронний квиток!

Придбати квитки на «Мазепа опера»
Харків, ХНАТОБ, вул. Сумська, 25 - 12 вересня 2018 в 18:30

Опера на 2 дії.

Лібрето П. Чайковського, В. Буреніна, Л. Цегельського, Д. Чутра за поемою О. Пушкіна «Полтава». Консультанти: С. Олешко, М. Барбара, В. Маринчак.

Сценічна редакція театру.

Музично-театральна «мазепіана» дуже обсяжна і цікава, до неї залучилися композитори, письменники, поети та кінорежисери зі світовим ім’ям протягом кількох століть. Опера П. Чайковського «Мазепа» - чи не найпопулярніша серед цих творів. Її чудова музика завжди надихала постановників та співаків на творчі відкриття. Вистава посідала особливе місце в репертуарній афіші харківського театру ще за часи життя П. Чайковського. Серед постановок ХХ ст. у Харкові можна виокремити виставу 1923 р. (до 30-х роковин смерті композитора) та останню за часом прем’єру опери 1949 р., успішно показану на гастролях нашого театру у Києві (1955).

Природно, що трактування опери до часів набуття Україною незалежності було пов’язано із усталеним для радянської ідеології розумінням Мазепи як зрадника російської імперської політики та царя Петра І. Проте ще у 1933 р., враховуючи соціально-політичні процеси в УРСР 1930-х років і необхідність популяризації музики П.І. Чайковського у світі, діаспорні автори – відомий історик, культурно-політичний діяч Лонгін Цегельський і випускник московської консерваторії, пізніше балетмейстер - постановник у США і Канаді Дмитро Чутро – підготували нове лібрето до опери «Мазепа» з урахуванням інших уявлень про Мазепу як історичної постаті в історії України.

Постановники харківської вистави вирішили створити власну редакцію тексту та, відповідно, внести зміни у музичну драматургію опери. Цей варіант не уславлює російське військо та не кидає тінь зрадництва на гетьмана Мазепу, зберігаючи основну лінію опери – драматичну історію кохання Мазепи та Марії. «Мазепа» П. Чайковського містить риси лірико-психологічної та історичної драм. Тож в музичній драматургії опери поряд з ліричними епізодами постають яскраві жанрові й драматичні масові сцени, що відтіняють красу любовних стосунків надають їм особливого почуття.

В опері Мазепа – герой, охоплений суперечностями. За словами диригента-постановника В. Гаркуші, автори вистави «хочуть показати Мазепу-людину, яка щиро любить свою Марію і страждає від того, що державні справи змушують його чинити жорстоко з нею та її батьком. Мазепа повинен думати про державу, не дивлячись на почуття та особисті уподобання»…

Тривалість: 1 год 35 хв. Мистецький проект «Мазепа-Гетьман України» на сцені Харківського Національного академічного театру опери та балету ім. М. Лисенка.

1 та 2 липня (в рамках фестивалю Summer fest) в нашому театрі заплановано прем’єру опери П. Чайковського «Мазепа». 22 липня 2017 р. у форматі open air її зіграють в райцентрі Коломак Харківської області після урочистого відкриття памятника Мазепі – державному діячеві, чия постать сприймається символом боротьби за українську незалежність. Сьогодні цей герой входить в знаковий пантеон вождів українського козацтва, а Коломак є саме тим містом, де Мазепу було обрано гетьманом 330 років тому.

Більшість сучасних фахівців вважають Мазепу одним з найвидатніших діячів нашої історії, символом української державності. Досвідчений державний діяч, Іван Мазепа за складних історичних умов зумів високо підняти авторитет гетьманської влади, чим різко відрізнявся від своїх попередників на цій посаді. Понад 20 років він успішно керував гетьманською Україною, сприяв її усебічному розвитку, підвищенню міжнародного авторитету, розвитку культури та освіти.

Звичайно, така позиція не завжди підтримувалася суспільною думкою та, особливо, істориками радянського часу. Це стосується й музично-театральної «мазепіани», до которої залучилися композитори, письменники, поети та кінорежисери зі світовим ім’ям протягом кількох століть. Опера П. Чайковського «Мазепа» - чи не найпопулярніша серед цих творів. Вистава посідала значне місце в репертуарній афіші харківського театру ще за часи життя П. Чайковського. До речі, композитор завжди пишався українським походженням своїх прабатьків за прізвищем Чайка), любив Україну та написав тут багато сторінок своїх неперевершених творів.

Серед постановок «Мазепи» ХХ ст. у Харкові можна виокремити виставу 1923 р. (до 30-х роковин смерті П. Чайковського) та останню за часом прем’єру опери 22 вересня 1949 р. успішно показану на гастролях нашого театру у Києві (1955). Природно, що трактування опери до часів набуття Україною незалежності було пов’язано із усталеним для радянської ідеології розумінням Мазепи як зрадника російської імперської політики та царя Петра І. Про виправлення цієї несправедливої характеристики подбали постановники нової редакції «Мазепи» 2017 р. у Харківському Національному академічному театрі опери та балету ім. М. Лисенка головний диригент В. Гаркуша, головний режисер А. Калоян, головний художник Н.Швець, головний хормейстер О. Чернікін. Вони доречно згадали про досвід попередників – патріотів України.

Адже ще у 1933 р., враховуючи соціально-політичні процеси в УРСР 30-х років ХХ століття і необхідність популяризації музики П.І. Чайковського у світі, діаспорні автори – відомий історик, культурно-політичний діяч Лонгін Цегельський і випускник московської консерваторії, пізніше балетмейстер - постановник у США і Канаді Дмитро Чутро – підготували нове лібрето до опери «Мазепа» з урахуванням інших уявлень про Мазепу як історичну постать в історії України.

Зіставлення партитури П. Чайковського з тією, що зберігається у виданнях 1933 року (Філадельфія) і 1959 року (Торонто), засвідчує, що адаптатори вдалися до купюр у партитурі композитора, нічого не змінюючи в полотні музики, яку відібрали до своєї постановки, а слова російськомовного лібрето переклали або переспівали, зробивши такі лексичні корективи, що семантично відповідають фабульно-сюжетним мотивам опери під назвою „Гетьман України Іван Мазепа”.

Авторка дисертацїї «Художня та літературно-музична інтерпретації образу І. Мазепи (епопея Б.Лепкого „Мазепа” та опера П.Чайковського „Мазепа”) Н.Лупак обстоює висновок, що інтерпретований, переосмислений образ українського гетьмана в низці історичних, літературно-критичних, антологічно укладених праць чи художньо-есеїстичних досліджень легко абсорбується музичністю своєрідної адаптації опери „Гетьман України Іван Мазепа” під музику П.Чайковського.

Ознайомившись із цим лібрето та українським перекладом тексту лібрето В.Буреніна – П. Чайковського, постановники харківської вистави створили власну редакцію тексту та відповідно внесли зміни у музичну драматургію опери. Цей варіант не уславлює російське військо та не кидає тінь зрадництва на гетьмана Мазепу, зберігаючи основну лінию опери – драматичну історію кохання Мазепи та Мотрі (Марії). Таким чином, це обіцяє бути не лише чергова оперна прем’єра, а масштабний та захоплюючий мистецький проект «Мазепа-Гетьман України».

Відповідно у сценографічному вирішенні вистави задумано образну трансформацію сценічного устаткування та оформлення, що відповідає патріотичному та масштабному задуму. Оформлення символізує розбудову української державності завдяки будівельним лісам та конструкції, що увінчує у фіналі купол духовного та державного перетворення.

У сценографії вистави також багато образотворчих моментів, що стилізують зразки козацького мистецтва. Ескізи костюмів основних героїв та артистів хору, мімансу, а також балету вимагають історично вірогідного оздоблення та якісних матеріалів для їх переконливого стильового рішення.

Вочевидь, що за сучасних історичних умов, тобто під час національного політичного та художнього ренесансу, постановка твору П. Чайковського у новому варіанті відкриє по-новому образ Іван Мазепи для сучасників, зробить його не екзотичною дійовою особою (що особливо поціновується в Європі, на жаль, без прив’язки до його українського походження). У супроводі масштабної та хвилюючої музики П. Чайковського цей герой в харківській постановці продемонструє особливе буття українського духу, долю українського народу в плині історії, право на існування та розвиток українства у європейському та світовому просторі.

Придбати квитки на Мазепа опера 12 вересня 2018 в 18:30, Харків, ХНАТОБ по ціні від 60 грн.

Мазепа опера відбудеться 12 вересня 2018 в 18:30 в Харків, ХНАТОБ за адресою вул. Сумська, 25.

Доставка квитків на Мазепа опера по місту Харків та Новою поштою по Україні післяплатою або передоплатою.

Найповніший вибір, офіційний продаж! Повернення квитка без проблем, згідно з п.6 «Умов договору публічної оферти». Доставимо кур'єром по м. Житомиру та будь-яким перевізником по Україні. Послуги: Купівля квитка в Харків, ХНАТОБ, Бронювання квитка, Зручне повернення квитка, Зручне повернення коштів, Доставка кур'єром, Післяплата, Передплата, Замовлення телефоном, Квиток на e-mail, Безпечний платіж, Колективні покупки.

Концерти у філармонії, театрах та клубах міста Харків 2023.

Квиткова каса Харків, ХНАТОБ, де ви можете придбати електронний квиток (етикет, e-ticket, eticket) на концерти та інші події.

Адреси театрів міста Харків, ціни на квитки в партер, балкон, амфітеатр, описи подій, афіша міста Харків.

У нас ціна на квитки на Мазепа опера цікавіша, ніж на bilet.zt.ua, karabas.com, concert.ua, internet-bilet.ua, kasa.in.ua, kontramarka.ua, tickets.ua, ticketsbox.com, MoeMisto.ua, hochu-bilet.com, билет.com.ua, olx.ua ,rozetka.com.ua!

Ви можете нас знайти на facebook.com, instagram.com, twitter.com, t.me, google.com, telegram, viber!



Інші події у місті Харків

Театри, клуби, розваги, фестивалі міста Харків